Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 30.03.2015

Policjanci z Nysy zatrzymali 27-latka podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (26 marca), około 6:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie został powiadomiony o śmierci kobiety w jednym z mieszkań na terenie miasta. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że ze śmiercią 58-latki i zranieniem jej męża może mieć związek ich 27- letni syn.
 
Na miejscu przestępstwa, policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczyli szereg dowodów. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-latek podejrzany o ten czyn,  po tym tragicznym zdarzeniu uciekł z mieszkania. Znalezione i zabezpieczone dowody oraz poszukiwania prowadzone przez nyskich policjantów pozwoliły na jego zatrzymanie, już po trzech godzinach. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy.
 
Zatrzymany 27-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące.
 
Za takie czyny grozi mu kara do 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony