Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszywając się pod pracownice NFZ okradły starszego mężczyznę

Data publikacji 30.03.2015

Kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności grozić może dwóm kobietom ustalonym i zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, a które okradły starszego mężczyznę. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych. Oszustki przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i zaproponowały pokrzywdzonemu refundację leków. Pod tym pretekstem weszły do mieszkania. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymane mają na koncie więcej podobnych czynów.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzież na szkodę starszego mężczyzny. Zatrzymane, to mieszkanki powiatu świdnickiego, w wieku 26 i 43 lat.

Do przestępstwa doszło 23 marca 2015 roku, przed 15.00, w Jeleniej Górze. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzane zapukały do mieszkania 88 - letniego mężczyzny, przedstawiły się jako pracownice Narodowego Funduszu Zdrowia i pod pretekstem refundacji leków weszły do środka. W trakcie rozmowy jedna z kobiet oświadczyła pokrzywdzonemu, że warunkiem otrzymania dopłaty jest okazanie banknotu o określonej serii. Aby spełnić ten warunek, starszy mężczyzna nieświadomie wskazał im miejsce przechowywania swoich oszczędności, które jak się później okazało, zniknęły wraz kobietami. W ten sposób jeleniogórzanin stracił kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili i zatrzymali oszustki cztery dni później w Jeleniej Górze.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że podejrzane mają na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Teraz za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony