Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali plantację i zabezpieczyli pół kilograma marihuany i amfetaminę

Data publikacji 30.03.2015

Zabezpieczanie ponad pół kilograma marihuany i 20 gramów amfetaminy, zlikwidowanie uprawy konopi wraz z profesjonalnym sprzętem potrzebnych do ich produkcji, to efekt skutecznych działań policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby.

Do pierwszego zatrzymania doszło wczoraj. W wyniku policyjnych ustaleń ostrołęccy policjanci na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. W trakcie przeszukania u jednego z nich w kurtce, jak też w bieliźnie ujawniono marihuanę. Policjanci przeszukali też dwa wynajmowane przez mężczyzn mieszkania na terenie Ostrołęki oraz dom na terenie powiatu makowskiego. W pierwszym z nich znaleziono i zabezpieczono sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich, susz roślinny oraz inne niezbędne odczynniki służące do uprawy konopi indyjskich. W drugim mieszkaniu policjanci ujawnili działającą uprawę marihuany wyposażoną w sprzęt służący do ich uprawy: oświetlenie, a także filtry węglowe służące utrzymaniu odpowiedniej wilgotności. Ponadto ujawniono i zabezpieczono amfetaminę i marihuanę. Zgodnie z informacjami ostrołęckich kryminalnych, na terenie powiatu makowskiego w jednym z pomieszczeń gospodarczych zabezpieczono również marihuanę i amfetaminę.

Łącznie w wyniku działań ostrołęckich kryminalnych zabezpieczono 620 gramów marihuany oraz 20 gramów amfetaminy. Cztery osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa środków odurzających zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony