Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dębiccy policjanci pomogli obywatelce Niemiec

Data publikacji 31.03.2015

Dębicką komendę Policji odwiedził przedstawiciel Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie, który podziękował policjantom za pomoc udzieloną obywatelce Niemiec. Kobieta błąkała się po terenie powiatu dębickiego. Wymagała opieki medycznej.

W połowie lutego br. w Czarnej policjanci pomogli błakającej się kobiecie, która zaczepiała mieszkańców. Kobieta nie mówiła po polsku, tylko po niemiecku, nie miała też  przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Jej zachowanie wskazywało, że może wymagać pomocy medycznej. Po konsultacji lekarskiej trafiła do szpitala.

Policjanci zespołu poszukiwań i identyfikacji osób skontaktowali się z Konsulatem Generalnym Niemiec w Krakowie, aby ustalić tożsamość kobiety. Okazało się, że jest nią 51-letnia mieszkanka Niemiec. W ubiegłym tygodniu kobieta została przewieziona na teren swojego kraju.

W ubiegły wtorek do Komendy Policji w Dębicy przyjechał przedstawiciel Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie. Podziękował policjantom za pomoc udzieloną kobiecie oraz za zaangażowanie w ustaleniu jej pochodzenia.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony