Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obiecywali "załatwić" egzamin na prawo jazdy

Data publikacji 31.03.2015

Śląscy antykorupcyjni zatrzymali byłego już instruktora nauki jazdy. Powołując się na swoje znajomości, obiecywał pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach prowadzą śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach. Osoby podejrzane w tym postępowaniu podejmowały się pośrednictwa w „załatwieniu” pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy.

W ostatnim tygodniu policjanci przeprowadzili tzw. częściową realizację w tej sprawie, zatrzymując byłego instruktora nauki jazdy z terenu Śląska. 72-letni mężczyzna stanął przed prokuratorem i usłyszał łącznie 12 zarzutów popełnienia przestępstw korupcyjnych, za które grozi mu do 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie podejrzanego. Zatrzymany mieszkaniec Pyskowic to kolejna, ósma już osoba, która usłyszała zarzuty w tej sprawie. U podejrzanych stróże prawa zabezpieczyli także mienie, którego wartość przekracza 100 tys. zł.

Postępowanie to nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Śledczy określają sprawę jako rozwojową i przewidują kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / ms)
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.16 MB)

Powrót na górę strony