Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwa popełnione na Słowacji

Data publikacji 31.03.2015

Żywieccy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zakończyli kolejny wątek sprawy, w której podejrzanym jest 27-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna dopuścił się oszustw w Republice Słowackiej. Nie jest to pierwsze przewinienie 27-latka. Wcześniej on i jego wspólnicy usłyszeli ponad 170 zarzutów.

26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego oraz jego wspólnicy usłyszeli już ponad 170 zarzutów za oszustwa. Mężczyźni zawierali umowy, zobowiązując się do sprowadzenia lub zakupu samochodów. W tym celu pobierali zaliczki, po czym nie wywiązywali się z zawartych zobowiązań, a pobrane pieniądze przywłaszczali. Dzięki współpracy śledczych z Żywca i policjantów słowackich, polscy stróże prawa przejęli wstępne materiały, zgromadzone w tej sprawie przez organy ścigania Republiki Słowackiej. Pozwoliło to na udowodnienie oszustowi przestępstw popełnionych u naszych południowych sąsiadów.

Tym razem mężczyzna usłyszał kolejnych 7 zarzutów oszustw popełnionych na szkodę słowackich obywateli. Straty jakie wyrządził, to kwota blisko 90 tys. zł. Za przestępstwa których się dopuścił w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony