Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pijanego 16-latka na motocyklu

Data publikacji 31.03.2015

Pijany, bez kasku i prawa jazdy, wybrał się motocyklem bez ważnych badań technicznych na przejażdżkę. W dodatku zabrał ze sobą pasażera. Przeprowadzone badanie wykazało u nieletniego blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kierujący, zatrzymany przez jaworskich policjantów, za czyny, których się dopuścił, odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zatrzymania doszło tuż przed północą w jednej z miejscowości w pobliżu Jawora. Patrol jaworskiej drogówki zauważył motocyklistę, który nie miał kasku ochronnego. Policjanci postanowili więc zatrzymać kierującego jednośladem do kontroli. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą hondy na widok radiowozu, w wyniku nerwowej reakcji, nie zapanował nad motocyklem i wywrócił się.

Wówczas wyjaśnił się powód nietypowego zachowania kierowcy motocykla. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Wądroże Wielkie. Od nieletniego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. W trakcie sprawdzeń policjanci ustalili też, że nieletni w ogóle nie ma prawa jazdy, a honda, którą się poruszał, nie ma ważnych badań technicznych.

16-letni motocyklista i o rok starszy jego pasażer, w wyniku przewrócenia się nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego okazało się, że mają oni tylko drobne potłuczenia. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich, do którego zostaną przekazane materiały w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony