Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po pościgu

Data publikacji 31.03.2015

Około 1.30 w nocy 30 marca wieruszowscy policjanci w miejscowości Józefów próbowali zatrzymać do kontroli forda mondeo. Kierujący zignorował polecenia funkcjonariuszy, tym samym doprowadzając do pościgu.

Pojazd na legnickich numerach rejestracyjnych uciekał przed ścigającym go radiowozem przez teren gminy Czastary i Bolesławiec. Dalej ruszył w kierunku Wieruszowa. Tam, na drodze nr 8, policjanci zorganizowali blokadę. Jadący z dużą prędkością ford próbował ominąć przeszkodę, jednak kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w bariery usytuowane przy rondzie.

Jak się okazało, samochodem uciekali złodzieje. Przewozili w aucie skradzione tablice rejestracyjne i sprzęt do włamań. Policjanci zabezpieczyli łomy, kominiarki, a nawet specjalnie przygotowane tak zwane "jeżyki", wykonane z gwoździ, które służyły do przebijania opon. W samochodzie były także tablice rejestracyjne skradzione na terenie Środy Śląskiej, Legnicy oraz powiatu wieruszowskiego. Ford miał prowizorycznie zamontowane tablice od ciężarowego IVECO.

43-letni kierowca posiadał zakaz kierowania pojazdami i był aktualnie poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie powinien odbywać karę 3 lat pozbawienia wolności. Pasażerem okazał się 36-letni mieszkaniec Legnicy. Obaj mężczyźni podejrzewani są o dokonywanie szeregu włamań na terenie województwa śląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego, w tym również na terenie powiatu wieruszowskiego.

Policjanci gromadzą dowody i zbierają informacje, mogące wskazywać na przestępczą działalność zatrzymanych. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne.

(KWP w Łodzi / ms)

 

Powrót na górę strony