Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na agencję bankową

Data publikacji 31.03.2015

Ustalony, zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do prokuratora 28-letni mężczyzna podejrzewany o napad na agencję bankową usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za przestępstwo to grozi mu kara do 12 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Dzisiaj (31.03.2015 r.) policjanci doprowadzili do prokuratora 28-letniego mieszkańca Grudziądza podejrzewanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w piątek (27.03.2015) około 16:00. Wtedy do jednej z agencji bankowej na osiedlu Tarpno wszedł mężczyzna z nożem w ręku i zażądał od pracownicy pieniędzy. Gdy kobieta wydała mu gotówkę, ten szybko opuścił placówkę. Policjantów o wszystkim powiadomiła firma ochroniarska. Technik kryminalistyki wykonał szczegółowe oględziny. Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis sprawcy. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali osobę, którą podejrzewali o to przestępstwo.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili część pieniędzy, jak się okazało, pochodziły one z napadu na agencję. Policjanci znaleźli również nóż, który posłużył podejrzewanemu do przestępstwa.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna złożył wyjaśnienia. Prokurator rejonowy złożył w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 28-latka. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia ustawodawca przewidział karę nie krótszą niż 3 lata więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.63 MB)

Powrót na górę strony