Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec złodziejskiego procederu

Data publikacji 31.03.2015

26 marca chodziescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn - dwóch z nich podejrzanych jest o włamania do sklepów mieszczących się na terenie Chodzieży, trzeci o przyjęcie i pomaganie w ukryciu skradzionych przedmiotów. Łupem włamywaczy padła srebrna biżuteria, złoty złom oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości prawie 60 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie na terenie Chodzieży doszło do dwóch włamań do obiektów handlowych. 10 lutego chodzieska policja została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego, skąd zginęła srebrna biżuteria oraz złoty złom o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. O kradzieży poinformowała właściciela pracownica, która przyszła w tym dniu do pracy. Kolejne włamanie miało miejsce 13 marca. Ze sklepu ze sprzętem elektronicznym zrabowano wówczas konsole do gier, telefony komórkowe, tablety oraz e-papierosy wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem tych spraw szybko ustalili tożsamość włamywaczy. 26 marca policjanci zatrzymali 21–letniego mieszkańca Chodzieży, któremu przedstawiono 2 zarzuty. Pierwszy o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego, drugi o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu ze sprzętem elektronicznym. W tym przypadku sprawca działał wspólnie i porozumieniu ze swoim 18–letnim kolegą, który również odpowie za włamania. W sprawie tej zarzuty usłyszał jeszcze 19–letni mieszkaniec Chodzieży, któremu udowodniono przyjęcie i pomoc w ukryciu przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Sprawcy za popełnione kradzieże z włamaniem mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Paserowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony