Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali pięć skradzionych pojazdów

Data publikacji 01.04.2015

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z grupą zadaniową Tokio przeprowadzili zmasowane kontrole autokomisów pod kątem ujawniania zalegalizowanych samochodów pochodzących z kradzieży. W jednym z takich komisów zabezpieczyli pięć takich pojazdów. Jeden z samochodów został skradziony pod koniec ubiegłego roku z parkingu na Targówku.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP, prowadząc zmasowane działania przeciwko złodziejom aut, przeprowadzili na terenie garnizonu stołecznego kontrole autokomisów pod kątem sprzedaży przez nie, zalegalizowanych samochodów pochodzących z kradzieży.

W jednym z takich autokomisów znajdującym się przy ulicy Modlińskiej ujawnili i zabezpieczyli pięć pojazdów, które jak się okazało miały zatarte lub zbite numery silników, a także skrzyni biegów, usunięte numery produkcyjne i wtórnie zamontowane tabliczki znamionowe.

Policjanci w ten sposób odzyskali: toyotę avensis, mitshubisi lanser evo, subaru legacy, bmw 750 oraz toyotę auris, która według wstępnych badań została pod koniec ubiegłego roku skradziona z parkingu na Targówku.

Teraz samochody zostaną poddane badaniom mechanoskopijnym. Maja one pomóc policjantom w ustaleniu właścicieli tych pojazdów.

(KSP / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.62 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja