Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawura i nieodpowiedzialność kierowców w oku kamery

Data publikacji 01.04.2015

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. Tylko wczoraj funkcjonariusze ze specjalnej grupy powołanej do zwalczania agresji drogowej zatrzymali 44-letniego kierowcę. Mężczyzna jechał bez uprawnień do kierowania pojazdem. Zatrzymany został też 30-latek - wyprzedzał na oznakowanym zakręcie oraz na podwójnej linii ciągłej. Przekroczył limit punktów, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Mimo systematycznych kontroli, reagowania przez mundurowych na wszelkie naruszenia przepisów nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy.

Wczoraj około godziny 9.00 w Prawiednikach  policjanci zatrzymali kierującego nissanem.  42-letni mieszkaniec Bychawy dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Policyjny miernik wykazał, że jechał z prędkością 99 km/h.  Kierowca otrzymał 8 punktów i mandat karny.

Przy ul. Smoluchowskiego policjanci zatrzymali osobowe subaru. Jak się okazało, 44-letni kierowca wielokrotnie był już notowany za wykroczenia drogowego. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Ostatni raz zatrzymywany był przez drogówkę w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas podawał policjantom dane swoje brata. Sprawą 44-latka zajmie się  teraz sąd.

Z kolei na ulicy Zembrzyckiej w Lublinie policjanci zatrzymali kierującego mazdą. Na Osmolickiej 30-letni mieszkaniec Bychawy nie dostosował się do zakazu wyprzedzania na oznakowanym zakręcie oraz do znaku poziomego P 4 linia podwójna ciągła.  Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdo w związku z przekroczeniem punktów karnych. Ostatnie zarejestrowane wykroczenie w ruchu drogowym popełnione przez 30-latka miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Mężczyzna pędził wówczas  z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Na filmie zarejestrowane zostały także wykroczenie z al. Witosa. Tam w ubiegłym tygodniu  zatrzymany został kierujący samochodem marki Audi.  Przy na ograniczeniu do 70 km/h jechał z prędkością 111 km/h. Na tylnym siedzeniu, w foteliku, 34-letni kierowca przewoził 3-letnie dziecko. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowiadać będzie także kierujący audi. Na tej samej ulicy 23-latek jechał z prędkością 114 km/h. W obu przypadkach policyjna kontrola zakończyła się wystawieniem mandatów karnych i wpisem do rejestru punktów karnych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego apelują o rozsądek za kierownicą! Przypominamy także, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie działa specjalna grupa powołane właśnie do zwalczania agresji drogowej. Funkcjonariusze mają za zadanie odnajdywać i analizować zamieszczane w sieci filmy pokazujące brawurową jazdę, tak by można było dotrzeć do tych kierowców, którzy łamią przepisy i popełniają wykroczenia. Osoby będące świadkami niebezpiecznych zachowań na drodze, które dysponują nagraniami mogą je przesłać na adres stopagresjidrogowej@lu.policja.gov.pl

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony