Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice zatrzymani

Data publikacji 01.04.2015

Kolejnych dwóch pseudokibiców zostało dzisiaj zatrzymanych w związku z bójką, do której doszło podczas niedzielnego meczu w Chełmie. Dzisiaj ośmiu młodych mężczyzn zostało doprowadzonych do chełmskiej Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszeli zarzuty. Policjanci nadal analizują zgromadzone materiały, co może skutkować dalszymi zatrzymaniami.

Do starcia grup pseudokibiców doszło w niedzielę tuż przed rozpoczęciem meczu piłkarskiego w okolicach stadionu miejskiego w Chełmie.  Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został jeden z pseudokibiców z Podlasia, 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który już usłyszał zarzut udziału w bójce oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Następnego dnia chełmscy policjanci zatrzymali czterech chełmskich pseudokibiców, dwóch 17-latków, 40-latka oraz 19-latka. Wczoraj policjanci zatrzymali jednego z liderów chełmskich pseudokibiców, 29-letniego mieszkańca miasta. Również wczoraj policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali kolejne dwie osoby z Podlasia.

Analiza zgromadzanego materiału i policyjne ustalenia doprowadziły dzisiaj do kolejnych zatrzymań. W ręce mundurowych z Białej Podlaskiej wpadło kolejnych dwóch 19-latków. Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do chełmskiej komendy.

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim, a jeden z nich dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Policjanci nadal analizują zgromadzone materiały, co może skutkować dalszymi zatrzymaniami.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony