Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadów na sklepy

Data publikacji 01.04.2015

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Częstochowy podejrzanego o napady na placówki handlowe. Mundurowi zatrzymali sprawcę, gdy przygotowywał się najprawdopodobniej do kolejnego napadu. Stróże prawa znaleźli przy nim atrapę pistoletu, nóż, rękawiczki i kominiarkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty przestępstw rozbójniczych w recydywie oraz znieważenia policjantów.

Jak ustalili policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu, 30-letni recydywista jest odpowiedzialny za co najmniej dwa napady rozbójnicze na placówki handlowe. Do zdarzeń tych doszło w marcu 2015 roku na ulicy Dembińskiego i Ossowskiego w Częstochowie. Zamaskowany kominiarką sprawca, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zmusił obsługę sklepów do wydania pieniędzy.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawami tych napadów, 30 marca w centrum Częstochowy zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna najprawdopodobniej przygotowywał się do kolejnego napadu, gdyż posiadał przy sobie kominiarkę, atrapę broni i nóż.

30-letni częstochowianin z bogatą przeszłością kryminalną usłyszał już zarzuty dwóch przestępstw rozbójniczych oraz znieważenia policjantów. Za to może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.37 MB)

Powrót na górę strony