Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zatrzymało pseudokibiców podejrzanych o rozbój z użyciem noża

Data publikacji 02.04.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój z użyciem noża. Okazali się nimi mieszkańcy Jarosławia aktywnie związani ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich tymczasowo na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali grupę kilku osób, które na terenie powiatu jarosławskiego dopuściły się szeregu przestępstw. Jak ustalono, przed tygodniem zaatakowali nożem mężczyznę i grożąc mu, zmusili do wydania samochodu.

Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili tożsamość podejrzanych. Okazało się, że byli już wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Na co dzień są aktywnie związani ze środowiskiem pseudokibiców jarosławskiego klubu sportowego.

Funkcjonariusze spodziewali się, że mężczyźni mogą być agresywni i posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty, dlatego też konieczne było wsparcie policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zatrzymali na terenie miasta trzech mężczyzn w wieku od 33 do 37 lat. Sprawcy, zaskoczeni obecnością Policji, zareagowali agresją, stawiając opór przy zatrzymaniu. W trakcie dalszych czynności odzyskano przywłaszczony samochód, o wartości około 20 tysięcy złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Grozi im za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu, zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(CBŚP Rzeszów / mw)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.33 MB)

Powrót na górę strony