Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 3 promile miał dyżurujący lekarz zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 07.04.2015

Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali lekarza, który w stanie nietrzeźwości pełnił dyżur w szpitalu. Przeprowadzone podczas interwencji badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna, który miał w tym czasie pod swoją opieką na oddziale 8 pacjentów, natychmiast został odsunięty od wykonywania dalszych czynności.

Policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej, na podstawie uzyskanej informacji, podjęli interwencję w związku z podejrzeniem o wykonywanie czynności służbowych przez lekarza będącego w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia br. Policjanci podjęli interwencję w średzkim szpitalu, po tym jak uzyskali informację o tym, że jeden z dyżurujących lekarzy jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie 65-letniego mężczyzny, wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, lekarz pełnił w tym dniu dyżur od godzin rannych. Miał w tym czasie pod swoją opieką na oddziale 8 pacjentów.

Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym to czy lekarz będąc w takim stanie podejmował czynności, które mogły zagrozić zdrowiu lub życiu pacjentów.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony