Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie i znieważenie na tle etnicznym i rasowym

Data publikacji 07.04.2015

Dwaj mieszkańcy powiatu strzeleckiego usłyszeli zarzuty pobicia i znieważenia piłkarzy na tle etnicznym i rasowym. Do zdarzenia doszło w jednym z lokali w Strzelcach Opolskich. Do szpitala trafili dwaj pobici sportowcy. Podejrzanym mężczyznom grozi teraz nawet do 5 lat więzienna. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Informację o awanturze w jednym z lokali w Strzelcach Opolskich policjanci patrolujący ulice miasta otrzymali 4 kwietnia około 23:00. Gdy dojeżdżali do lokalu zauważyli grupę 20 - 30 osób. Większość z mężczyzn na widok policjantów uciekła. Na miejscu zostali jedynie poszkodowani. Funkcjonariusze udzielili pomocy leżącemu, nieprzytomnemu sportowcowi i wezwali na miejsce pogotowie. Dwaj poszkodowani mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, z którego zostali zwolnieni po zaopatrzeniu medycznym.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że w lokalu doszło do awantury pomiędzy kilkoma mężczyznami, a piłkarzami jednego z klubów sportowych. Mężczyźni mieli zaczepiać bawiących się w klubie sportowców. W pewnym momencie doszło do bijatyki.

Już kilka godzin po zdarzeniu strzeleccy policjanci zatrzymali 2 mieszkańców powiatu strzeleckiego, których podejrzewają o udział w zdarzeniu. 21 i 25-latek usłyszeli już zarzuty pobicia. Starszy z mężczyzn, dodatkowo usłyszał zarzut znieważenia piłkarzy z powodu przynależności rasowej i etnicznej. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.   

(KWP w Opolu / mo)
 

Powrót na górę strony