Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy działający w środowisku pseudokibicowskim zatrzymani

Data publikacji 08.04.2015

Kolejni pseudokibice zajmujący się dystrybucją narkotyków w Krakowie zostali zatrzymani przez kryminalnych z wydziału narkotykowego komendy miejskiej w Krakowie. W wynajmowanym przez podejrzanych mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 7 kilogramów marihuany oraz broń pneumatyczną. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni pozostawali w zainteresowaniu śledczych od pewnego czasu. Wielogodzinna obserwacja i praca „pod przykrywką” pomogły zebrać wystarczającą ilość obciążających dowodów, jak również zatrzymać mężczyzn gdy najmniej się tego spodziewali. Funkcjonariusze wyczekując odpowiedniego momentu zdecydowali się na działanie z zaskoczenia i zatrzymanie dilerów wczesnym rankiem. W ich ręce wpadli dwaj mężczyźni w wieku 35 i 40 lat ( czynnie działający pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich ).

W mieszkaniu wynajmowanym przez podejrzanych śledczy ujawnili ukryte w zamrażarce worki strunowe w sumie z ponad siedmioma kilogramami marihuany, broń pneumatyczną, wagi elektroniczne i kilka telefonów komórkowych z różnymi pakietami operatorskimi. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 280 tysięcy złotych.

W nadzorującej tą sprawę prokuraturze zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony