Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 2 zaginione kobiety

Data publikacji 08.04.2015

W jednym z pustostanów na terenie Bierawy policjanci z Kędzierzyna-Koźla odnaleźli zaginioną 53-latkę. Kobieta od kilku dni nie jadła i nie piła. Udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Jej życiu i zdrowiu nic już nie zagraża. Z kolei policjanci Mińska Mazowieckiego przez kilkanaście godzin szukali 63-latki, która wczoraj rano wyjechała rowerem do sklepu. Zaniepokojona rodzina złożyła późnym wieczorem zawiadomienie o jej zaginięciu. Zaginioną odnaleziono w gminie Cegłów i przekazano rodzinie.

W sobotę wieczorem (4 kwietnia) policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o zaginięciu mieszkanki powiatu. Funkcjonariusze ustalili, że 31 marca br. kobieta wyszła z domu i już do niego nie powróciła. Nie nawiązała również kontaktu z bliskimi.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji podjęli poszukiwania zaginionej. Funkcjonariusze przeszukali między innymi ogrody działkowe oraz teren leśny nieopodal jej miejsca zamieszkania. Sprawdzili także dworzec PKP, parki i szpitale. Do działań przyłączyli się także strażacy, mieszkańcy powiatu oraz media.

Trwające od kilku dni działania poszukiwawcze zakończyły się sukcesem. Wczoraj (7 kwietnia) około 15:00 policjanci odnaleźli zaginioną w jednym z pustostanów w Bierawie. Kobieta była wycieńczona – nic nie jadła i nie piła. Funkcjonariusze wezwali na miejsce załogę pogotowia, która przewiozła kobietę do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.

***
Wczoraj wieczorem do oficera dyżurnego mińskiej komendy zgłosili się członkowie rodziny 63-letniej mieszkanki Mińska Mazowieckiego. Przyszli oni powiadomić o zaginięciu swojej bliskiej, która rano wyjechała rowerem do sklepu, aby zrobić zakupy.

Rodzina zaniepokoiła się, kiedy zbliżał się wieczór, a kobieta nie wracała do domu. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że cierpi ona na schorzenie, które może u niej powodować zaburzenia koncentracji i chwilowe zaniki pamięci.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Oficer dyżurny przekazał drogą radiową informacje dotyczące rysopisu zaginionej kobiety. Policjanci przez cały wieczór i noc sprawdzali drogi, kompleksy leśne i pustostany.

Dzisiaj po godzinie 8 rano oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od 22-letniej mieszkanki Łukówca, która jadąc samochodem przez Podskwarne, zauważyła kobietę z rowerem. Jak przekazała później policjantom, skojarzyła ją ze zdjęciem kobiety opublikowanym przez rodzinę zaginionej na portalach społecznościowych.

Na miejsce pojechała policyjna załoga z komisariatu w Mrozach. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość kobiety i powiadomili rodzinę, której przekazali odnalezioną 63-latkę.

(KWP w Opolu / KSP / mw / mj)

Powrót na górę strony