Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za czynną napaść na policjantów

Data publikacji 09.04.2015

Dwóch mężczyzn zatrzymali szydłowieccy funkcjonariusze w związku z czynną napaścią na policjantów i uszkodzeniem ciała policjanta i sanitariusza karetki pogotowia. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia  doszło  wczoraj ok. 22.30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu skierował patrol policji celem udzielenia asysty załodze karetki pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy młodej kobiecie w mieszkaniu. W czasie trwania interwencji doszło do nieporozumień między ratownikami a domownikami.  Skierowany  w miejsce zdarzenia patrol policyjny  został zaatakowany przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W trakcie awantury mężczyźni byli bardzo agresywni w stosunku do policjantów. Natychmiast w to miejsce przyjechał drugi patrol policji. Interweniujący funkcjonariusze obezwładnili napastników.

Zatrzymani to ojciec i syn w wieku 59- i 29 lat. Obaj mieli po blisko półtora promila alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji jeden z policjantów doznał złamania nosa i został przewieziony do szpitala w Skarżysku Kamiennej. Ppodczas tego zdarzenia obrażeń ciała doznał również jeden z sanitariuszy. Zarówno policjant, jak i ratownik po udzieleniu niezbędnej pomocy lekarskiej zostali zwolnieni ze szpitali.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanymi zajmie się prokurator, który będzie wyjaśniał wszystkie okoliczności zdarzenia. Mężczyźni muszą się liczyć z zarzutami czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, co zagrożone jest kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony