Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza, która zajmowała się kradzieżami

Policjanci z pionu kryminalnego bolesławieckiej komendy rozbili grupę osób, która ma na swoim koncie co najmniej 20 różnych włamań i kradzieży. Przestępcy kradli m.in. transformatory energii elektrycznej, które dostarczały prąd do miejscowości położonych na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego, a także szereg kradzieży paliwa ze stacji. Zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, w wyniku działań operacyjnych, zatrzymali grupę osób, podejrzanych o dokonanie co najmniej 20 przestępstw. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani w ciągu ostatnich 2 miesięcy dokonali i usiłowali dokonać kradzieży 7 transformatorów o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły urządzenia średniego napięcia, służące do zasilenia w energię elektryczną miejscowości w powiecie bolesławieckim i złotoryjskim. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 23 i 28 lat oraz 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ci sami sprawcy dokonali szeregu innych przestępstw na terenie powiatu bolesławieckiego m.in. kradzieży pojazdu, opon samochodowych, 50 kompletów pasów transportowych, odzieży z kontenerów, słupków autostradowych, palet, powodując starty na kilkanaście tysięcy złotych. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. samochód, opony i pasy transportowe. Ponadto 28-latkowi funkcjonariusze udowodnili jeszcze szereg kradzieży paliwa. Mężczyzna na stacji tankował olej napędowy do karnistra i nigdy nie płacił za towar.

Łącznie straty spowodowane działaniami przestępczymi zatrzymanych wstępnie wyceniono na ponad 100 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za włamania i kradzieże może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.07 MB)

Powrót na górę strony