Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań opiekunów trzylatki

Data publikacji 09.04.2015

Mieszkańcy Grudziądza i policjanci zajęli się chodzącą po poboczu drogi 3-letnią dziewczynką. Dziecko przebywa w szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ustalono rodzinę dziewczynki.

Mieszkanka Grudziądza, pracująca w okolicy Łasina, jadąc dziś do pracy ze swoim znajomym, zobaczyła idące poboczem małe dziecko. Natychmiast się zatrzymali, podeszli do dziecka i próbowali dowiedzieć się, gdzie mieszka. Nie udało im się tego ustalić, więc wzięli  dziewczynkę do samochodu i powiadomili policjantów.

Mundurowi z Łasina zawieźli dziecko do szpitala. Powiadomili  pracowników pomocy społecznej i pielęgniarkę środowiskową. Niestety nikt nie znał tożsamości odnalezionej dziewczynki, wobec czego policjanci zrobili jej zdjęcie i rozpoczęli poszukiwania rodziców oraz rozpytywanie mieszkańców.

 
Na ulicy Dworcowej zobaczyli kobietę jadącą rowerem, która była bardzo zdenerwowana. Okazało się, że poszukuje swojej wnuczki. Mundurowi pokazali kobiecie zdjęcie, na którym rozpoznała zaginioną. Funkcjonariusze ustalili, że 3 letnia dziewczynka  sama się ubrała i  wyszła przez okno balkonowe na podwórze domu, a stamtąd wyruszyła w dalszą podróż.

Dziewczynka został zawieziona do szpitala w Grudziądzu z podejrzeniem zapalenia oskrzeli, życiu jej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Słowa uznania należą się dwójce grudziądzan. Wykazali zainteresowanie i troskę, zatrzymując się i opiekując nieznajomym dzieckiem.

(KWP w Bydgoszczy / ms)
 
 
 

 

Powrót na górę strony