Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali półfinałowy mecz Pucharu Polski

Data publikacji 10.04.2015

Policjanci z Wielkopolski, wspomagani funkcjonariuszami z Zielonej Góry, zabezpieczali 9 kwietnia półfinałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Błękitnymi Stargard Szczeciński. Spotkanie na stadionie obejrzało ponad 17 tys. kibiców, z czego ponad 2600 osób to sympatycy drużyny gości. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Pomimo tego, iż mecz odbył się w środku tygodnia, na stadion przy ul. Bułgarskiej przyjechało ponad 17 tys. osób. W zapewnieniu bezpieczeństwa i płynnego ruchu na drogach, zarówno przed, jak i po spotkaniu, brało udział ponad 500 policjantów prewencji, ruchu drogowego, służb kryminalnych i dochodzeniowych oraz Zespołu Antykonfliktowego. Z powietrza czuwał nad wszystkim policyjny helikopter.

Funkcjonariusze regularnie zabezpieczają tego typu imprezy sportowe, dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie i w bezpiecznej atmosferze. Kibice obu drużyn żywiołowo wspierali swoje drużyny. Okazało się, że gorący i efektowny doping jest możliwy bez łamania prawa.

Policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony