Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za uprowadzenie i uwięzienie 36-latka

Data publikacji 13.04.2015

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował dwóch z trójki mężczyzn odpowiedzialnych za uprowadzenie i uwięzienie 36-latka ze Świętochłowic. Pobitego mężczyznę porywacze uprowadzili z mieszkania a następnie przetrzymywali w samochodzie, oczekując na okup. Dzięki szybkiej akcji policjantów świętochłowickiej komendy, przy współudziale mundurowych z Chorzowa oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci ze Świętochłowic, przy współpracy z policjantami z Chorzowa oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymali trzech mieszkańców Świętochłowic w wieku 29, 31 i 37 lat, którzy odpowiedzą za uprowadzenie 36-letniego świętochłowiczanina. Jak ustalili stróże prawa, mężczyźni wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go, a następnie uprowadzili i zażądali okupu od żony za jego uwolnienie.

Powiadomieni kryminalni natychmiast ruszyli do akcji, której celem było uwolnienie porwanego mężczyzny i zatrzymanie sprawców. W ciągu dwóch godzin wpadli na trop porywaczy, którzy poruszając się volkswagenem cały czas zmieniali swoje położenie i telefonicznie ponaglali żonę porwanego do zgromadzenia pieniędzy na okup.

Podejrzani zostali zatrzymani w Chorzowie, gdy czekali na przekazanie gotówki. Uwolnionemu mężczyźnie udzielono pomocy przedmedycznej i przewieziono do komendy w Świętochłowicach.

Prokurator i sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch z trójki zatrzymanych mężczyzn. Trzeci z podejrzanych został oddany pod dozór Policji. Sprawcy odpowiedzą przed sądem za bezprawne pozbawienie wolności człowieka, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.13 MB)

Powrót na górę strony