Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony sprzęt elektroniczny

Data publikacji 14.04.2015

Chrzanowscy policjanci zabezpieczyli prawie 850 telefonów komórkowych i tablety, bezprawnie oznaczone znakami towarowymi znanych światowych marek. Przedmioty te były oferowane do sprzedaży na aukcjach internetowych - wartość zabezpieczonego sprzętu to nawet kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie ustalili, że na jednym z portali internetowych oferowane są do sprzedaży telefony komórkowe i tablety znanych marek, które mogą być bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przedmioty te wystawiała na aukcjach internetowych firma, mająca siedzibę na terenie Chrzanowa w Małopolsce.

W trakcie podjętych czynności w siedzibie firmy policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 850 telefonów komórkowych i tablety, które – jak już wstępnie wykazano - są bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. O pomoc w identyfikacji towaru oraz stwierdzenie jego prawdziwości policjanci poprosili przedstawicieli kancelarii prawnych, które reprezentują pokrzywdzone firmy na terenie Polski. Wartość zabezpieczonych telefonów i tabletów wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony