Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o podpalenie 2 tys. balotów słomy

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali dwóch 16-letnich mieszkańców powiatu malborskiego podejrzanych o podpalenie 2 tys. balotów słomy. Straty zostały oszacowane na ok. 280 tys. zł. Do pożaru doszło w niedzielę po południu w pobliżu ulicy Bankowej w Nowym Stawie. Akcja gaśnicza trwała całą noc. Dwóch nastolatków już wkrótce stanie przed sądem rodzinnym.

W niedzielę (12 marca 2015 r.) przed godziną 17:00 oficer dyżurny malborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Nowy Staw. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Po zakończonej akcji gaśniczej, która trwała do rana, policjanci przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Z ustaleń śledczych wynikało, że spaleniu uległo 2 tysiące balotów słomy. Poszkodowany swoje straty wycenił na ok. 280 tysięcy złotych. 

Zaledwie dwóch dni potrzebowali policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie, aby zatrzymać nastolatków podejrzanych o to podpalenie. Okazali się nimi dwaj 16-letni mieszkańcy powiatu malborskiego. Policjanci przesłuchali 16-latków w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. 

Materiały z policyjnych czynności zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony