Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerem 117 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 17-letniego motorowerzystę, który pędził motorowerem 117 km/h w terenie zabudowanym. Młody miłośnik dwóch kół oprócz przekroczenia ponad dwukrotnie dopuszczalnej prędkości, jechał motorowerem, którego konstrukcja powinna ograniczać prędkość jazdy do 45 km/h.

Według polskiego prawa motorower to pojazd dwu lub trójkołowy o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 50 cm3 lub silniku elektrycznym o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Często na drodze można  zauważyć skuter, który pomimo regulaminowej pojemności silnika (do 50  cm3) mknie z prędkością nawet 100 km/h. Jednak ten motorowerzysta zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę 11 kwietnia br. na drodze w Górkach Noteckich przebił chyba wszystkich podobnych miłośników szybkiej jazdy skuterem, przynajmniej w powiecie strzelecko-drezdeneckim. W późnych godzinach popołudniowych policjanci zauważyli jadącego motorowerzystę. Podejrzenie wzbudziła prędkość z jaką poruszał się młody człowiek na skuterze. Mundurowi przecierali oczy ze zdumienia, kiedy w chwili pomiaru prędkości urządzenie wskazało, że motorowerzysta jedzie z prędkością 117 km/h. W czasie kontroli okazał dowód rejestracyjny, z którego wynikało, że mógł jechać maksymalnie 45 km/h.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od szybkiego skutera, a sprawą nieletniego kierowcy zajmie się sąd dla nieletnich.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony