Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne matki zatrzymane przez policjantów

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci z Głuchołaz, Nowej Rudy oraz Bydgoszczy zatrzymali pijane matki, które miały pod opieką swoje dzieci. Kobieta z województwa opolskiego miała ponad 2,5 promila alkoholu - policjanci zastali ją śpiącą na ławce w centrum miasta. 38-latka z Nowej Rudy opiekowała się swoją 3-letnią córką. Dodatkowo, jak się okazało, kobieta jest w 5 miesiącu ciąży. Z kolei 37-letnia mieszkanka Bydgoszczy o 2 w nocy spacerowała po ulicy z dwójką swoich dzieci, mając ponad 2 promile w organizmie.

Informację o podejrzeniu, że kobieta opiekująca się dzieckiem może być nietrzeźwa dotarła do głuchołaskich policjantów wczoraj około południa. Operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę, siedzącą na ławce w centrum miasta. Dyżurny Policji natychmiast skierował tam funkcjonariuszy. Gdy przyjechali na miejsce kobieta spała, a 8-letni chłopiec bawił się obok.

Badanie stanu trzeźwości, jakie na miejscu przeprowadzili policjanci, wykazało, że kobieta ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 26-latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć całej sytuacji.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Nowej Rudzie. Dyżurny komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie, opiekującej się małym dzieckiem. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce, w mieszkaniu zastali kobietę, spożywającą alkohol wraz ze swoim 57-letnim znajomym. 38-latka „opiekowała” się swoją 3-letnią córką. W mieszkaniu wyczuwalna była woń alkoholu.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kobiety. Urządzenie wykazało u niej 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nieodpowiedzialna matka jest w 5 miesiącu ciąży.

Także wczoraj, w nocy, policjanci z bydgoskiej „drogówki” zauważyli przy ulicy Jagiellońskiej idącą chodnikiem kobietę z dwójką dzieci. Sam fakt, że sytuacja miała miejsce przed godziną 02:00 wzbudziło już zainteresowanie mundurowych. Niemniej jednak to nie był główny powód zatrzymania. Funkcjonariusze zaobserwowali, że kobieta lekko się zatacza. Postanowili to sprawdzić.

Jak się okazało, 37-latka była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na pytanie, czy jej dzieci rano idą do szkoły, kobieta odparła policjantom, że mają wolne, bo jest niedziela.


We wszystkich sytuacjach mundurowi przekazali dzieci pod opiekę członków rodziny. Materiały zebrane przez policjantów, zostaną skierowane do prokuratury i do sądów rodzinnych.

Za narażenie dziecka przez opiekuna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP w Opolu / KWP we Wrocławiu / KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony