Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne sterydy i papierosy bez akcyzy

Data publikacji 20.04.2015

900 paczek papierosów bez akcyzy, ponad 450 opakowań i ampułek różnego rodzaju leków niewiadomego pochodzenia (sterydy anaboliczne) i zabezpieczone ponad 11 tys. złotych na poczet przyszłych kar – to wynik pracy policjantów ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. Policjanci zatrzymali też 46-letniego Sławomira G. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową stołecznej komendy uzyskali informację, że kierujący mercedesem na trasie Warszawa-Rzeszów może przewozić narkotyki. Policjanci zorganizowali zasadzkę w pobliżu Dworca Zachodniego w Warszawie. Obserwowali teren i kiedy zauważyli mercedesa wjeżdżającego na parking przed dworcem przystąpili do działania. W tym czasie do samochodu podszedł mężczyzna, który odebrał od kierowcy dwie duże torby podróżne.

Funkcjonariusze podbiegli do mężczyzny z torbami i zatrzymali go. Były w nich papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie zatrzymanego Sławomira G. (46 l.) policjanci znaleźli kolejną torbę z różnymi produktami leczniczymi – sterydami anabolicznymi. Było to ponad 450 opakowań i ampułek. Mężczyzna trafił do komendy stołecznej. Usłyszy zarzuty za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy, jak również przechowywania produktu leczniczego bez zezwolenia dopuszczającego do obrotu. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.18 MB)

Powrót na górę strony