Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie meczu - zatrzymani i wyroki

Data publikacji 21.04.2015

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice: zatrzymanych 6 białoruskich kibiców sympatyzujących z fanami drużyny gości, zabezpieczone niebezpieczne przedmioty i materiały pirotechniczne oraz 18 nietrzeźwych osób, które nie zostały wpuszczone na imprezę masową – to podsumowanie sobotniego meczu, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. W związku z tymi wydarzeniami i zastosowanym w postępowaniu trybem przyspieszonym zapadły już wyroki sądowe.

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrany został kolejny w tym sezonie mecz piłkarskiej Ekstraklasy. Tym razem Jagiellonia Białystok podejmowała u siebie drużynę Piasta Gliwice. Jeszcze przed meczem, około godziny 16.30, czuwający nad bezpieczeństwem gromadzących się kibiców policjanci zostali poproszeni przez służbę porządkową o interwencję wobec próbujących wjechać na teren stadionu bez sprawdzenia trzech pojazdów z Białorusi. Okazało się, że byli to kibice sympatyzujący z fanami drużyny gości. Podczas ich kontroli i pojazdów, którymi podróżowali, funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 9 kastetów, nóż, pałkę teleskopową oraz race. W związku z tym sześciu z nich zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

W minioną niedzielę młodzi mężczyźni w związku z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych usłyszeli zarzuty wnoszenia na mecz niebezpiecznych przedmiotów i wyrobów pirotechnicznych. Natomiast wczoraj w trybie przyspieszonym zostali doprowadzeni do sądu, który skazał wszystkich na kary trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i dwuletnie zakazy wstępu na wszelkie imprezy masowe.

Podobnie stało się z dwoma zakłócającymi porządek, nietrzeźwymi i agresywnymi kibicami drużyny gości ujętymi na parkingu chwilę po rozpoczęciu spotkania przez służbę porządkową stadionu i przekazanymi policjantom. Mężczyźni trafili ostatecznie do izby wytrzeźwień, a już w minioną niedzielę w związku ze swoim zachowaniem zostali ukarani przez sąd karami grzywny po 2 tysiące złotych oraz 2-letnimi zakazami wstępu na mecze rozgrywane w ramach Ekstraklasy przez drużynę Piasta Gliwice i stawiania się w tym czasie w jednostce Policji.

Poza tym, ze względu na wyraźny stan po spożyciu alkoholu, na mecz, podczas którego na trybunach zasiadło blisko 9 tysięcy osób, w sumie nie weszło 8 kibiców drużyny gospodarzy oraz 10 fanów Piasta Gliwice.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony