Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód wraz z towarem o wartości ponad 100 tys. złotych

Data publikacji 24.04.2015

Radzyńscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży mercedesa sprintera. Samochód załadowany był środkami ochrony roślin. Łączna wartość pojazdu i ładunku oszacowana została na 110 tys. złotych. 43-letni złodziej trafił do policyjnego aresztu, a pojazd do właściciela.

Dzisiaj w nocy dyżurny radzyńskiej Policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Kąkolewnica o kradzieży pojazdu. Według zgłaszającego, z jego posesji skradziono samochód marki Mercedes Sprinter o wartości 60 tys. złotych. Pojazd załadowany był środkami ochrony roślin o wartości około 50 tys. złotych.

Komunikat o kradzieży przekazany został podległym patrolom. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Na trasie K-19 funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd i podejmując bezpośredni pościg zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Chynów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, był on już wcześniej wielokrotnie notowany za kradzieże. Zgodnie z kodeksem karnym, kradzież to przestępstwo za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają, kto mógł pomagać 43-latkowi w kradzieży.

(KWP w Lublinie / mo)

Powrót na górę strony