Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 24.04.2015

Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszą dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31- i 34-latek zostali zatrzymani przez policjantów z Fordonu. Mężczyźni zabili psa i wrzucili do studni kanalizacyjnej. Zwierzę miało związane łańcuchem przednie łapy. Za to przestępstwo ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04.2015) przed godziną 21:00 dyżurny z Fordonu otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące podejrzenia zabicia psa w miejscowości Nowy Dwór. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do śmierci tego zwierzęcia mieli się przyczynić dwaj mieszkańcy tej miejscowości. Na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

W okolicy dawnej gorzelni, w niezabezpieczonej studni ze ściekami, znaleźli martwego psa, którego przednie łapy były spętane łańcuchem. Zwierzę zostało wyciągnięte ze studni przez strażaków, a następnie zabezpieczone do oględzin przez weterynarza. Grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy Nowego Dworu. 31 i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że właścicielem psa był 31-latek, który wspólnie z kolegą w sposób brutalny „pozbył się” swojego czworonoga.

Teraz śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią podejrzanym zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mo)

Powrót na górę strony