Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch 10-latków

Data publikacji 25.04.2015

Przez kilka godzin bielscy policjanci poszukiwali dwóch 10-latków, którzy wyszli z domu na bielskim osiedlu Złote Łany i nie powrócili na noc. W działania zaangażowani byli wszyscy policjanci bielskiego garnizonu oraz mundurowi z oddziału prewencji. Tuż przed północą, dzięki zakrojonym na szeroką skalę poszukiwaniom, chłopcy zostali odnalezieni. Cali i zdrowi wrócili do domu.

Chłopcy wyszli z domu około 17.30 i mimo późnej pory nie powrócili na noc. Z relacji ich opiekunów wynikało, że zbuntowali się, bo nie chcieli czytać książek i zabrać się za odrabianie lekcji. Kiedy przez kilka godzin nie wracali, zaniepokojeni opiekunowie zaalarmowali policję.

Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwania dzieci. Przed 22.00 na nogi postawiono cały stan osobowy bielskiej jednostki. Na miejsce ściągnięto policyjne posiłki z oddziałów prewencji w Katowicach i Bielsku-Białej. Szczegółowo sprawdzano miejsca, gdzie chłopcy mogli przebywać. Weryfikowano każdą informację, która docierała do oficera dyżurnego. W poszukiwania zaangażowano także kierowców autobusów miejskich i taksówkarzy.

Tuż przed północą, na bielskim Placu Chrobrego, 10-latkowie zostali odnalezieni przez policjantów, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Oddano ich pod opiekę rodziny.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.64 MB)

Powrót na górę strony