Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Charytatywny turniej piłki nożnej Policji Dolnośląskiej wygrali Oskar i Hania

Data publikacji 27.04.2015

Ponad 10 tys. złotych to efekt „Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze pod hasłem „Policja - Dzieciom”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie 8-letniego Oskara oraz 6-letniej Hani. A wszystko to dzięki 150 policjantom reprezentującym 13 jednostek garnizonu dolnośląskiego, którzy wzięli udział w zmaganiach nie tylko na murawie, lecz również o zdrowie dzieci.

Na stadionie miejskim w Jaworze 24 kwietnia br. odbył się „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze, pod hasłem „Policja – Dzieciom”. Nie pierwszy już raz jaworscy policjanci włączyli się w pomoc chorym dzieciom. Tym razem zaprosili jednak do wspólnego działania swoich kolegów z całego Dolnego Śląska. Do boju nie tylko na murawie, lecz również o zdrowie dzieci: 8-letniego Oskara, który od ponad roku zmaga się z chorobą nowotworową i 6-letniej Hani cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe, stanęły drużyny reprezentujące Komendy Miejskie i Powiatowe Policji z Legnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, Jawora, Lubania, Oleśnicy, Polkowic, Strzelina, Środy Śląskiej, Wołowa, Zgorzelca, Złotoryi oraz Komisariat Kolejowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Na murawie zwyciężyli policjanci z Wałbrzycha pokonując w finale drużynę z Wołowa. Na najniższym stopniu podium znaleźli się funkcjonariusze ze Strzelina.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Piotrowicz z KPP w Strzelinie, najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Jaskółowski z KMP w Wałbrzychu, natomiast puchar króla strzelców trafił do rąk Daniela Adamczaka z KPP w Wołowie. Puchar Fair Play z Jawora wywiozła natomiast drużyna Techników Kryminalistyki z KMP we Wrocławiu. Warto jednak podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem było wspomożenie leczenie i rehabilitację dwójki dzieci.

Na zakończenie policjanci z Wałbrzycha jako zwycięzcy turnieju stanęli do rywalizacji w pokazowym meczu z drużyną pań, które na co dzień wspierają leczenie Oskara. Niestety mundurowi okazali się o wiele słabsi zasłużenie przegrywając 0:2.

Po turnieju policjanci przystąpili do licytacji prowadzonych przez panie z Komitetu Społecznego „Skorupiakom mówimy NIE”, które aktywnie włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. Funkcjonariusze i zaproszeni goście otworzyli nie tylko swoje serca, lecz również portfele bowiem zebrano kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Ponadto mamie Hani przekazano blisko 200 kg zakrętek, które policjanci gromadzili od dłuższego czasu specjalnie na tą okazję. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Oskara i Hani. Dzieci od jaworskich policjantów otrzymały też upominek w postaci turniejowych koszulek z ich imionami oraz numerami 10.

Warto podkreślić, że piątkowy turniej to trzecie przedsięwzięcie w tym roku mające na celu pomoc chorym dzieciom, a które współtworzyli jaworscy policjanci. W styczniu mundurowi zagrali dla 14-letniego Tomka chorego na serce w Wielkim Meczu Charytatywnym „Policja kontra Przyjaciele Tomka”. Natomiast na początku kwietnia, na zamku w Bolkowie odbył się piknik policyjno-wojskowo-strażacki, podczas którego zbierano środki na leczenie Oskara. Tylko podczas tych 3 imprez udało się zgromadzić ponad 35 tysięcy złotych, które przeznaczono na leczenie chorych dzieci.

Chociaż „Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja – Dzieciom” przeszedł do historii, jaworscy policjanci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zapewniają, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie pragnąc pomóc kolejnej osobie, która będzie potrzebowała wsparcia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony