Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach

Data publikacji 28.04.2015

Piractwo, agresja, cwaniactwo to niestety jeszcze codzienność na mazowieckich drogach. Cały czas na skrzynkę e-mailową „Stop agresji drogowej”, która działa w Wydziale Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu napływają nowe filmy z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi. Tym razem inni kierowcy nagrali dwóch piratów. Obaj zostali ustaleni i teraz będą odpowiadać przed sądem. Pamiętajmy - każdy ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach!

Wśród kierowców coraz bardziej popularne są  wideorejestratory, montowane w prywatnych samochodach, nagrywające przebieg trasy, w tym również wykroczenia popełniane przez innych użytkowników dróg i związane z nimi, często bardzo niebezpieczne sytuacje.  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku trafiło nagranie, przekazane przez czujnego obywatela, z zarejestrowaną niebezpieczną jazdą w wykonaniu kierowcy osobowego volkswagena.  Kierujący volkswagenem w pobliżu jednej ze szkół w Płońsku, nie dość, że wyprzedził jednocześnie kilka poprzedzających go pojazdów, to zrobił to tuż przed przejściem dla pieszych, po którym przechodziły dwie osoby. Na widok pędzącego w ich stronę samochodu zostały zmuszone do ucieczki na chodnik.

Płońscy policjanci ustalili właściciela volkswagena oraz osobę, która we wskazanym dniu nim kierowała. Okazało się, że „piratem” jest 20-letni mieszkaniec gm. Dzierzążnia. Za stworzone bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a o karze zdecyduje sąd, do którego policjanci przekażą całość materiałów.

Na terenie działania policjantów ze Zwolenia kolejny z kierowców zarejestrował kolejny przykład drastycznego złamania przepisów, tym razem przez dwóch kierujących. Obaj muszą liczyć się ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

(KWP w Radomiu / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.08 MB)

Powrót na górę strony