Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań matki z dzieckiem

Data publikacji 30.04.2015

Skarżyscy policjanci w ciągu kilkunastu ostatnich godzin intensywnie pracowali nad poszukiwaniem 22-letniej mieszkanki miasta, która wyszła wczoraj z domu razem ze swoją 9-miesięczną córką na spacer i nie powróciła na noc. W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W wyniku podjętych działań zaginiona kobieta oraz dziecko zostały odnalezione całe i zdrowe.

Wczoraj około godziny 19.30 do dyżurnego skarżyskiej komendy zgłosiła się 70-latka, która poinformowała o zaginięciu swojej 22-letniej wnuczki razem z dzieckiem. Z przekazanej informacji wynikało, że około godziny 13.00 kobieta wzięła wózek dziecięcy i wyszła na spacer razem ze swoją 9-miesięczną córką. Długo jednak nie wracała. Po kilku godzinach zaniepokojona babcia, zwróciła się o pomoc do Policji. Rozpoczęto poszukiwania zaginionych osób.

Sprawa zaginięcia od początku traktowana było priorytetowo. Natychmiast po otrzymaniu informacji do poszukiwań skierowano kilkudziesięciu policjantów oraz psy tropiące. W działania zaangażowali się także mundurowi z Kielc oraz funkcjonariusze z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, którzy przyjechali na miejsce specjalnym pojazdem przeznaczonym do poszukiwań osób. Policjanci sprawdzili dokładnie rejon miejsca zamieszkania kobiety. Gdy część policjantów przeczesywało tereny otwarte, inna grupa sprawdzała placówki służby zdrowia, dworce, stacje paliw, hotele oraz noclegownie. W tych miejscach stróże prawa zostawiali zdjęcia zaginionej oraz jej dziecka. Fotografie trafiły także do miejscowych taksówkarzy. Policjanci podali także komunikat o zaginionej za pomocą CB radia.  Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze rozpytali wiele osób, które mogłyby posiadać wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionych. Każda informacja była natychmiast skrupulatnie sprawdzana i weryfikowana.

Akcję prowadzono przez całą noc. Dzisiaj od samego rana kolejni funkcjonariusze dołączali do działań poszukiwawczych. Wszyscy policjanci otrzymali zdjęcie zaginionej. Przełom nastąpił około godziny 7.00. Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce pobytu 22-latki. Jak się okazało, młoda matka razem ze swoja córką została odnaleziona w jednym z mieszkań na terenie Skarżyska-Kamiennej. Przyczyną opuszczenia swojego domu mógł być konflikt rodzinny.

Sprawa zaginięcia 22-latki oraz jej dziecka od samego początku traktowana była bardzo poważnie. Na szczęście finał tych poszukiwań okazał się pomyślny. Dzięki dobrej pracy funkcjonariuszy oraz ogromnemu zaangażowaniu działań na wielu płaszczyznach, poszukiwane osoby zostały odnalezione całe i zdrowe.

(KWP w Kielcach / mo)

Powrót na górę strony