Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zatrzymali podejrzanych o uprowadzenie kobiety

Data publikacji 30.04.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, mające związek z uprowadzeniem kobiety. Pokrzywdzona przetrzymywana była w jednym z gdańskich mieszkań. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jedna osoba, kobieta, trafiła już do aresztu. Dwaj podejrzani mężczyźni oczekują jeszcze na decyzję sądu.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje postępowanie dotyczące wzięcia zakładnika w celu określonego działania, to jest o czyn z art. 252 § 1 k.k. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 24 kwietnia 2015 r.

Policja i prokuratura o zdarzeniu zostały powiadomione przez pokrzywdzoną kobietę, która była przetrzymywana w jednym z gdańskich mieszkań w celu zmuszenia jej oraz innej osoby do określonego zachowania. W okresie przetrzymywania zmuszono pokrzywdzoną między innymi do zarejestrowania na swoje dane działalności gospodarczej. Celem sprawców było również zmuszenie innej osoby do zapłaty 5000 złotych. Kobiecie udało się samej uwolnić. 

W procederze udział brało kilka osób. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności, w krótkim czasie od zdarzenia, funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, w tym w dniu 29.04.2015 r. dwóch mężczyzn. Obu prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa z art. 252 § 1 kk, czyli uprowadzenia osoby dla okupu. Wcześniej taki sam zarzut usłyszała kobieta, w mieszkaniu której przytrzymywana była pokrzywdzona.

Podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa. Podejrzana przebywa w areszcie.

Wobec obu podejrzanych prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  

Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa Gdańsk / CBŚP Gdańsk

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.51 MB)

Powrót na górę strony