Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 20-latka

Data publikacji 04.05.2015

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 20-latek, który nożem ugodził kobietę. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Kędzierzyna-Koźla. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

25 kwietnia, około 21:00 dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony, o tym że w jednym z mieszkań na terenie Kędzierzyna-Koźla kobieta została ugodzona ostrym przedmiotem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy przeprowadzili m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady oraz rozpytali świadków.

Jak ustalili funkcjonariusze, w mieszkaniu kilka osób spożywało alkohol. W pewnym momencie jeden z mężczyzn kilka razy ugodził nożem kobietę w szyję oraz klatkę piersiową, a następnie uciekł. 53-latka trafiła do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego kędzierzyńskiej komendy zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 20-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 20-latka na 3 miesiące. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Za usiłowanie zabójstwa może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 975.34 KB)

Powrót na górę strony