Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając blisko 4 promile alkoholu wiózł dzieci motorowerem i spowodował kolizję

Data publikacji 04.05.2015

Miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, jechał motorowerem i spowodował kolizję. 32-latek wiózł jednośladem troje swoich dzieci. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. O sprawie policjanci powiadomią również sąd rodzinny.

3 maja około 13:00 dyżurny kędzierzyńskiej Policji został telefonicznie powiadomiony, że w miejscowości Gierałtowice doszło do zderzenia motorowerzysty z osobowym volkswagenem. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.  

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w volkswagena. Policjanci ustalili również, że jednośladem przewożona była trójka dzieci. Sprawca kolizji tuż przed przyjazdem policjantów uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze szybko ustalili jego dane. 32-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego miał w organizmie 3,7 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wiózł motorowerem troje swoich dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Na szczęście obrażenia jakich doznały, okazały się niegroźne.

32-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co może mu grozić do 2 lat więzienia oraz szereg wykroczeń, między innymi spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci o całej sprawie poinformują również sąd rodzinny.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony