Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy wykroczeń ukarani

Data publikacji 06.05.2015

Blisko 50 skontrolowanych pojazdów i nałożonych łącznie 20 mandatów karnych to wynik działań opolskich policjantów skierowanych przeciwko piratom drogowym. Funkcjonariusze tylko w jedną noc ukarali kierowców, którzy swoją agresywną jazdą i próbami prowadzenia nielegalnych wyścigów samochodowych stwarzali zagrożenie na drogach Opola.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu, w ramach wojewódzkiego zespołu zajmującego się zwalczaniem agresywnych zachowań na drogach ustalili, że na terenie Opola może dojść do nielegalnych wyścigów. 2 maja br. policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania wymierzone w agresywnych kierowców.

Tego wieczora w okolicach stacji benzynowych przy ul. Wrocławskiej i Ozimskiej zgromadziło się kilkudziesięciu kierowców samochodów różnych marek. Część z nich, w momencie opuszczania miejsca spotkań, próbowała mocno naciskać na pedał gazu. Szybko zostali przez mundurowych zdyscyplinowani. Chwilę później - w okolicach ul. Ozimskiej – nieodpowiedzialni kierowcy dopuścili się licznych wykroczeń. Najczęściej przekraczali prędkość i ich pojazdy były w złym stanie technicznym. Ponadto nie stosowali się do znaku „STOP”, nie posiadali uprawnień do kierowania czy też używali świateł niezgodnie z przeznaczeniem.

Łącznie policjanci skontrolowali 47 pojazdów, nałożyli 20 mandatów karnych oraz zatrzymali jedną osobę, która posiadła przy sobie substancję zabronioną.

Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

(KWP w Opolu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.73 MB)

Powrót na górę strony