Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 17-latka mającego związek ze śmiercią nastolatki z Krapkowic

Data publikacji 06.05.2015

Policjanci grupy powołanej do rozwikłania sprawy zabójstwa nastolatki z Krapkowic zatrzymali 17-latka, którego podejerzewają o związek z tym zdarzeniem. Ciało dziewczyny zostało znalezione w marcu na terenie Krapkowic. Młodzieniec został zatrzymany w swoim domu. Jest to mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Śledztwo w tej sprawie policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratury.

18 marca br. na terenie przepompowni w Krapkowicach odnaleziono zwłoki nieznanej kobiety. By jednoznacznie zidentyfikować ciało, policjanci pod nadzorem prokuratury, prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności i badania, w tym z zakresu genetyki i antropologii. Wątek zabójstwa był także przez śledczych badany. Powołani w tym zakresie biegli, prokuratorzy, policyjni śledczy, funkcjonariusze operacyjni wykonali mnóstwo czynności, które pozwoliły na wszczęcie śledztwa w sprawie zabójstwa 15-latki.

Śledczy codziennie, bardzo skrupulatnie, z pełną precyzją wykonywali swoje zadania. Krok po kroku analizowali i sprawdzali wszystkie wątki i napływające w tej sprawie informacje. Również każdy sygnał ze strony obywateli był drobiazgowo sprawdzany.

Prowadzone prace pozwoliły śledczym na wytypowanie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o związek ze śmiercią dziewczyny. Wczoraj (5 maja br.) kryminalni z Opola zatrzymali w związku z tą sprawą 17-letniego mieszkańca powiatu krapkowickiego.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony