Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał markową odzież i sprzedawał przez Internet

Data publikacji 06.05.2015

Policjanci z Wałbrzycha zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali jednego z mieszkańców, który przez Internet oferował do sprzedaży koszulki z podrobionymi znakami towarowymi. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli odzież oraz specjalne maszyny służące do robienia nadruków. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za tego typu czyn może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który przez Internet oferował do sprzedaży koszulki z podrobionymi znakami towarowymi. W czasie przeszukania przeprowadzonego w mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kilkanaście koszulek oraz specjalne maszyny służące do robienia nadruków. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obiegu przedmiotów ze sfałszowanymi znakami firmowymi.
 
O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. W świetle ustawy prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów posiadających podrobione, chronione prawem znaki towarowe, sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek zakwestionowanego towaru.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony