Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój w sklepie

Ursynowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w sklepie. Dzięki czynnościom funkcjonariuszy, Tomasz O. oraz Krzysztof S., którzy sterroryzowali pracownika przedmiotem przypominającym broń, a potem ukradli pieniądze, znaleźli się w ich rękach już następnego dnia. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sklepie monopolowym na terenie Ursynowa. Jak ustalili policjanci, do pomieszczenia weszło dwóch mężczyzn i jeden z nich wyciągnął przedmiot przypominający broń. Następnie, terroryzując nią pracownika, zażądali wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekli.

Sprawą zajęli się ursynowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w trakcie zdarzenia jeden ze sprawców miał zasłoniętą twarz. Dzięki uzyskanym informacjom, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość drugiego mężczyzny. Tomasz O. został zatrzymany przez nich następnego dnia. Kilka godzin później w ręce kryminalnych trafił również Krzysztof S. Policjanci odnaleźli także atrapę broni, którą mężczyźni w trakcie ucieczki wrzucili do studzienki kanalizacyjnej.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie obaj usłyszeli zarzuty za rozbój. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony