Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kara go nie ominęła

Data publikacji 07.05.2015

Gorzowska drogówka zajmowała się sprawą motocyklisty, który w styczniu 2015 roku swoją jazdą stwarzał zagrożenie na ulicach miasta. Sąd wydał w tej sprawie wyrok. Na mężczyznę nałożono karę 5 tys. zł grzywny oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci w nieoznakowanym radiowozie chcieli zatrzymać 4 stycznia 2015 roku na ul. Podmiejskiej w Gorzowie motocyklistę, który jechał na jednym kole. Tuż przed sygnalizacją świetlną zatrzymał się, jednak gdy zauważył radiowóz, ruszył mimo tego że sygnalizator wskazywał czerwone światło. Funkcjonariusze ruszyli za drogowym piratem. Motocyklista dwukrotnie zlekceważył czerwone światło, nie zatrzymał się do kontroli, wjechał na chodnik i przejechał przez przejścia dla pieszych obok znajdujących się tam osób. Kierującego jednośladem nie udało się zatrzymać, ale policjanci kilkanaście minut później mieli już pierwsze ustalenia.

Mężczyzna, który miał kierować motocyklem do niczego się jednak nie przyznawał, tłumacząc, że swój pojazd użyczył osobie, która chciała go od niego kupić. W taką historię policjanci gorzowskiej drogówki jednak nie uwierzyli. Zebrali dowody i skierowali wniosek do sądu. 29 kwietnia 2015 r. zapadł wyrok w tej sprawie. Na ustalonego przez policjantów 29-latka została nałożona kara 5 tys. zł grzywny oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty procesu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.53 MB)

Powrót na górę strony