Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 32-latka podejrzewanego o zabójstwo

Data publikacji 09.05.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 47-latka, którego zwłoki znaleziono wczoraj w jednej z miejscowości pod Buskiem-Zdrój. Sekcja zwłok wykazała, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj (08.05.2015 r.) około godz. 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z w jednej z miejscowości pod Buskiem-Zdrój doszło do zgonu mężczyzny. Na miejsce udała się grupa operacyjno – procesowa wraz z prokuratorem. Tam policjanci zastali zgłaszającego, który oświadczył, że zaniepokojony długą nieobecnością mężczyzny w pracy, postanowił odwiedzić go w miejscu zamieszkania. Dom zastał zamknięty, postanowił więc wejść do wnętrza przez niedomknięte okno. Gdy znalazł się w środku, w jednym z pomieszczeń, na podłodze zauważył leżącego mężczyznę. Był to 47–letni właściciel domu. Zgłaszający natychmiast powiadomił pogotowie oraz policję.

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 47 – latka. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zderzania,  zabezpieczono ślady oraz potłuczone kawałki szkła. Ciało zostało przewiezione do prosektorium. Sekcja zwłok wykazała, że ktoś przyczynił się do śmierci 47 – latka.

W tej sprawie zatrzymano 32 – letniego mężczyznę, który był widziały z denatem po raz ostatni. Jak wynika z ustaleń, mężczyźni spożywali razem alkohol. Wczoraj trwały czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia, do odtworzenia ostatnich chwil życia 47 – latka. Śledczy biorą pod uwagę, że mogło dojść do zabójstwa.

Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Czytaj również: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo >>

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.85 MB)

Powrót na górę strony