Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kierowca, który śmiertelnie potrącił w Tarnowie 24-latka i uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 11.05.2015

Sprawca śmiertelnego potrącenia został w piątek zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 26-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 kwietnia, przed północą na al. Jana Pawła II w Tarnowie. Kierowca srebrnego audi A6 potrącił idącego po jezdni młodego mężczyznę. Pojazd nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia, kierując się w stronę ul. Słonecznej. Potrącony mężczyzna doznał wielonarządowych urazów. Był reanimowany na miejscu przez załogę karetki pogotowia. Akcję kontynuowano w szpitalu, jednak nie przyniosła ona oczekiwanego rezultatu i 24-latek zmarł.

Od czwartku policjanci poszukiwali osoby odpowiedzialnej za śmiertelne potrącenie mieszkańca Tarnowa i wyjaśniali wszelkie okoliczności wypadku.

Policjanci na drodze technicznej przy autostradzie A4 w Bobrownikach Wielkich zlokalizowali pojazd, którym poruszał się sprawca. Samochód został zabezpieczony do dalszych badań.

Sprawca śmiertelnego potrącenia został zatrzymany w piątek i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony