Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono blisko 460 sztuk akcesoriów z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 11.05.2015

Zabezpieczone blisko 460 sztuk dywaników, pokrowców i dekli do felg samochodowych z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm motoryzacyjnych oraz przesłuchane dwie osoby podejrzewane o nielegalny handel nimi, to efekt działań przeprowadzonych przez wrocławskich policjantów na terenie giełdy samochodowej. Wartość strat na szkodę producentów oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 130 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, w minioną niedzielę na terenie wrocławskiej giełdy samochodowej, zabezpieczyli łącznie 456 sztuk różnego rodzaju akcesoriów samochodowych z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm motoryzacyjnych.  

Podrobione towary w postaci m.in. dywaników, pokrowców, czy też dekli do felg, zawierające zastrzeżone znaki towarowe różnych producentów oferowane były do sprzedaży na stoiskach zlokalizowanych na terenie giełdy przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrocławiu.

W sprawie tej przesłuchano 2 osoby podejrzewane o handel nielegalnym towarem. Wartość strat na szkodę producentów oszacowano wstępnie na kwotę nie mniejszą niż 130 tys. złotych. Obecnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że w świetle przepisów ustawy prawo własności przemysłowej osobie, która dokonuje obrotu towarami bezprawnie oznaczonymi zastrzeżonymi znakami, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony