Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w nocy uratowali ludzi z płonącego budynku

Data publikacji 12.05.2015

Policjanci z powiatu ząbkowickiego podczas nocnego patrolu uratowali 5 osób, które spały w budynku, w którym doszło do pożaru. Funkcjonariusze usłyszeli wołanie o pomoc. Po chwili zauważyli wydobywający się ogień i dym. Mężczyzna wzywający pomocy wisiał z okna głową w dół. Krzyczał, że ma poparzone ręce i nogi. Ratując się chciał skoczyć z okna. Policjanci, którzy podjęli akcję ratunkową, wbiegli do budynku i budzili śpiących mieszkańców. Ewakuując ich, wyprowadzili m.in. kobietę, która nie mogła samodzielnie się poruszać oraz 14 - letniego chłopca.

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego podczas nocnego patrolu usłyszeli w pewnym momencie wołanie o pomoc. Niezwłocznie skierowali się w stronę skąd dochodziło wołanie. Gdy podjechali do jednego z budynków wielorodzinnych, zauważyli wydobywający się z jednego z okien ogień i dym. Pomocy wzywał mężczyzna, który z okna wisiał głową w dół. Mężczyzna krzyczał, że ma poparzone ręce i nogi oraz, że nie ma czym oddychać. Ratując się chciał skoczyć z okna.

Policjanci niewiele się zastanawiając, podjęli akcję ratunkową. Wezwali też na miejsce straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Nim straż przyjechała na miejsce policjanci wbiegli do budynku i budzili śpiących mieszkańców. Ewakuując mieszkańców, policjanci wyprowadzili m.in. kobietę, która nie mogła samodzielnie się poruszać oraz 14 - letniego chłopca.

Funkcjonariusze ustalili też, że w budynku jest 7 mieszkań, a w trzech z nich znajdują się butle z gazem. Informację tę przekazali strażakom, którzy po chwili przyjechali na miejsce. Pomocy medycznej udzielali ratownicy pogotowia. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Jedna z osób po udzieleniu pomocy została wypuszczona do domu, a mężczyzna wołający o pomoc i 14 - latek pozostali pod opieką lekarzy.

Pogorzelcom gmina zapewniła nocleg. W chwili obecnej wyjaśniane są okoliczności tego pożaru oraz jego źródło. Niewykluczone, że gdyby policjanci przyjechali kilka minut później, mogłoby dojść do tragedii. Okazało się, że strop w budynku był drewniany i niemal już przepalony. Szybka akcja ratunkowa podjęta przez policjantów przyczyniła się prawdopodobnie do uratowania życia kilku osób.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja