Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w niecałą godzinę od zgłoszenia zatrzymali sprawcę zabójstwa

Data publikacji 15.05.2015

14 maja 2015 roku ok. godz. 12, dyżurny krakowskiej Policji otrzymał informację o pożarze, do którego doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Na Błonie. Kiedy na miejsce przybyli policjanci, okazało się, że doszło tam do tragedii rodzinnej. 28-letni mężczyzna zabił swoją matkę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po niecałej godzinie od zgłoszenia zauważyli go – ukrywającego się w jednej z placówek bankowych – i zatrzymali.

Jak ustalono, do mieszkania przyszły  dwie pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, aby odwiedzić swoją 68-letnią podopieczną.  W pewnym momencie do pokoju, gdzie rozmawiały kobiety wbiegł  28-letni mężczyzna, syn 68-latki. Mężczyzna  oblał swoją matkę jakąś substancją  i następnie podpalił. Sprawca zaczął także zadawać swojej matce ciosy siekierą. W wyniku ataku, kobieta zginęła na miejscu. Jednej z opiekunek MOPS-u udało się uciec na zewnątrz,  natomiast druga została lekko ranna, ma poparzone plecy  – została niezwłocznie przewieziona do jednego  z krakowskich szpitali.  

Po ataku 28-latek uciekł z mieszkania. Policjanci natychmiast rozpoczęli obławę. Na miejscu pluton alarmowy rozpoczął penetrację terenu. W każdym kierunku odejścia od jego miejsca zamieszkania utworzono  posterunki blokadowe, sprawdzano tramwaje  i autobusy MPK. Ściągnięto przewodników z psami tropiącymi. Poinformowano również port lotniczy Kraków – Balice, ponieważ  podejrzany uciekł z torbą podróżną i istniało podejrzenie, że planuje uciec poza miasto.

Około godz. 13  mężczyzna został zatrzymany przez policjantów – w jednym z banków przy ul. Balickiej. Policjanci sprawnie obezwładnili podejrzanego i po zatrzymaniu przewieźli do policyjnego aresztu. Dzisiaj czynności z 28-latkiem będzie wykonywał prokurator, prawdopodobnie mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony