Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opolscy antyterroryści najlepsi

Data publikacji 19.05.2015

„… zaszczytem było współzawodniczyć z najlepszymi komandosami w naszym kraju” - mówi dowódca opolskich antyterrorystów, którzy zajęli I miejsce w 4 Mitingu Strzeleckim „Comando„. Do rywalizacji stanęły 24 drużyny reprezentujące wojsko oraz służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych.

Na I miejscu 4 Mitingu Strzeleckiego „Comando” o puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu stanęli opolscy antyterroryści. Policjanci rywalizowali z najlepszymi w kraju: Formoza, Agat, Nil - to tylko niektóre z jednostek specjalnych, biorących udział w zawodach.

Uczestnicy turnieju musieli pokonać specjalny tor przeszkód, który odzwierciedlał warunki, z jakimi komandosi mogą spotkać się podczas rzeczywistych działań. Oprócz szybkości, uczestnicy musieli wykazać się także celnością i precyzją. W tych niezwykle trudnych zmaganiach opolscy antyterroryści okazali się najlepsi. Antyterroryści otrzymali również gratulacje od kierownictwa opolskiej Policji.

Dzięki podpisanemu w listopadzie 2014 roku porozumieniu pomiędzy Opolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Ireną Doroszkiewicz i Dowódcą Jednostki Wojskowej w Lublińcu płk. Wiesławem Kukułą, opolscy policjancii komandosi z Lublińca organizują wspólne ćwiczenia. Podczas szkoleń wykorzystują sprzęt policyjny i wojskowy.

To nie pierwsze sukcesy opolskich antyterrorystów. W maju 2014 roku policjant z Opola okazał się najlepszy w kategorii funkcjonariuszy pododdziałów szturmowych w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych „Pamięci Poległym Policjantom w Służbie".

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Opolu / mo)

  • Foto: Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu

  • Foto: KWP w Opolu

Powrót na górę strony